LW010A84Z
DC/DC Converters 36-75Vin 5Vout 10W Pos TH short pin
product image
LW010A84Z Picture
SeekIC No. : 002731097 Detail
LW010A84Z: DC/DC Converters 36-75Vin 5Vout 10W Pos TH short pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LW010A84Z
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 10 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 2 A
Mounting Style : Through Hole Package / Case Size : DIP
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Package / Case Size : DIP
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Current (Channel 1) : 2 A
Output Power : 10 W