LW015A91
DC/DC Converters 5V 3A 15W 6-Pin
product image
LW015A91 Picture
SeekIC No. : 002728985 Detail
LW015A91: DC/DC Converters 5V 3A 15W 6-Pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LW015A91
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~94
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationLW015A91
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)15W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 3A