LWD-50-1212
Linear and Switching Power Supplies 48W 125V 2A
product image
LWD-50-1212 Picture
SeekIC No. : 002760982 Detail
LWD-50-1212: Linear and Switching Power Supplies 48W 125V 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LWD-50-1212
Mfg:
TDK-Lambda
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Output Power Rating : 48 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 125 V
Output Current (Channel 1) : 2 A Dimensions : 1.1 in L x 3.23 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Output Power Rating : 48 W
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Output Current (Channel 1) : 2 A
Dimensions : 1.1 in L x 3.23 in W
Output Voltage (Channel 1) : 125 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLWD-50-1212
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs2
Power (Watts)50W
Voltage - Output12V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output12 VDC @ 2A
2nd Output12 VDC @ 2A