LX8213-33ISE
IC REG LDO 3.3V .3A SOT23-5
product image
LX8213-33ISE Picture
SeekIC No. : 003589171 Detail
LX8213-33ISE: IC REG LDO 3.3V .3A SOT23-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LX8213-33ISE
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: - Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Regulator Topology: Positive Fixed Voltage - Output: 3.3V
Voltage - Input: Up to 6V Voltage - Dropout (Typical): 0.17V @ 300mA
Supply Voltage - Min : 1.71 V Number of Regulators: 1
Current - Output: 300mA (Min) Current - Limit (Min): -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: SC-74A, SOT-753 Supplier Device Package: SOT-23-5
Description
Series: -
Regulator Topology: Positive Fixed
Number of Regulators: 1
Current - Limit (Min): -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Voltage - Output: 3.3V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Input: Up to 6V
Current - Output: 300mA (Min)
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Dropout (Typical): 0.17V @ 300mA