LXM1618-05-22
MOD INVERTER CCFL 2.2W 5V PROG
product image
LXM1618-05-22 Picture
SeekIC No. : 003612245 Detail
LXM1618-05-22: MOD INVERTER CCFL 2.2W 5V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXM1618-05-22
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LXM1618-05-2x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 5.0V Output: 1300V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.18" H (86mm x 16mm x 4.6mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Voltage - Input: 5.0V
Mounting Type: Chassis Mount
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.18" H (86mm x 16mm x 4.6mm)
Output: 1300V
Series: LXM1618-05-2x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXM1618-05-22
VendorMicrosemi-IPG
CategoryOptoelectronics
Voltage - Input5.0V
Output1300V