LXM1624-12-41
MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V
product image
LXM1624-12-41 Picture
SeekIC No. : 003612182 Detail
LXM1624-12-41: MOD INVERTER CCFL DUAL 4W 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXM1624-12-41
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LXM1624-12-4x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1500V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 4.53" L x 1.18" W x 0.26" H (115mm x 30mm x 6.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Output: 1500V
Mounting Type: Chassis Mount
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Size / Dimension: 4.53" L x 1.18" W x 0.26" H (115mm x 30mm x 6.5mm)
Series: LXM1624-12-4x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXM1624-12-41
VendorMicrosemi-IPG
CategoryOptoelectronics
Voltage - Input12V
Output1500V