LXMG1617-12-62
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
product image
LXMG1617-12-62 Picture
SeekIC No. : 003612211 Detail
LXMG1617-12-62: MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1617-12-62
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LXMG1617-12-6x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1800V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1800V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Series: LXMG1617-12-6x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1617-12-62
VendorMicrosemi-IPG
CategoryOptoelectronics
Voltage - Input12V
Output1800V