LXMG1617A-03-22
MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG
product image
LXMG1617A-03-22 Picture
SeekIC No. : 003612214 Detail
LXMG1617A-03-22: MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1617A-03-22
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LXMG1617A-03-2x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 3 ~ 3.6VDC Output: 1300V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Mounting Type: Chassis Mount
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Output: 1300V
Voltage - Input: 3 ~ 3.6VDC
Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)
Series: LXMG1617A-03-2x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1617A-03-22
VendorMicrosemi-IPG
CategoryOptoelectronics
Voltage - Input3 ~ 3.6VDC
Output1300V