LXMG1617A-05-22
MOD INVERTER CCFL 2.2W 5V PROG
product image
LXMG1617A-05-22 Picture
SeekIC No. : 003612216 Detail
LXMG1617A-05-22: MOD INVERTER CCFL 2.2W 5V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1617A-05-22
Quick Details
Series: LXMG1617A-05-2x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 4.75 ~ 5.25V Output: 1300V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 4.75 ~ 5.25V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Output: 1300V
Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)
Series: LXMG1617A-05-2x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1617A-05-22
Voltage - Input4.75 ~ 5.25V
Output1300V