LXMG1617A-12-62
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
product image
LXMG1617A-12-62 Picture
SeekIC No. : 003612291 Detail
LXMG1617A-12-62: MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1617A-12-62
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LXMG1617A-12-6x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 10.8 ~ 13.2VDC Output: 1900V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Mounting Type: Chassis Mount
Series: LXMG1617A-12-6x
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 10.8 ~ 13.2VDC
Output: 1900V
Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1617A-12-62
Voltage - Input10.8 ~ 13.2VDC
Output1900V