LXMG1618-05-63
MOD INVERTER CCFL 6W 5V PROG
product image
LXMG1618-05-63 Picture
SeekIC No. : 003612164 Detail
LXMG1618-05-63: MOD INVERTER CCFL 6W 5V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1618-05-63
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LXMG1618-05-6x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 5.0V Output: 1800V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Voltage - Input: 5.0V
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1800V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Series: LXMG1618-05-6x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1618-05-63
Voltage - Input5.0V
Output1800V