LXMG1626-12-64
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
product image
LXMG1626-12-64 Picture
SeekIC No. : 003612310 Detail
LXMG1626-12-64: MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1626-12-64
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: PanelMatch™ Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1800V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 6.50" L x 0.83" W x 0.30" H (165mm x 21mm x 7.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1800V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Series: PanelMatch™
Size / Dimension: 6.50" L x 0.83" W x 0.30" H (165mm x 21mm x 7.5mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1626-12-64
Voltage - Input12V
Output1800V