LXMG1626-12-67
MOD INVERTER CCFL DUAL 10W 12V
product image
LXMG1626-12-67 Picture
SeekIC No. : 003612313 Detail
LXMG1626-12-67: MOD INVERTER CCFL DUAL 10W 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1626-12-67
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: PanelMatch™ Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 10.8 ~ 13.2V Output: 1800V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 5.24" L x 0.98" W x 0.30" H (133mm x 25mm x 7.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1800V
Voltage - Input: 10.8 ~ 13.2V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Series: PanelMatch™
Size / Dimension: 5.24" L x 0.98" W x 0.30" H (133mm x 25mm x 7.5mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1626-12-67
Voltage - Input10.8 ~ 13.2V
Output1800V
Size / Dimension5.24" L x 0.984" W x 0.295" H (133mm x 25mm x 7.5mm)