LXMG1643-12-63
12V QUAD CCFL PROGRAM INVERT MOD
product image
LXMG1643-12-63 Picture
SeekIC No. : 003612281 Detail
LXMG1643-12-63: 12V QUAD CCFL PROGRAM INVERT MOD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1643-12-63
Quick Details
Series: LXMG1643-12-6x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1650V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 7.40" L x 1.42" W x 0.31" H (188mm x 36mm x 8mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Output: 1650V
Series: LXMG1643-12-6x
Size / Dimension: 7.40" L x 1.42" W x 0.31" H (188mm x 36mm x 8mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1643-12-63
Voltage - Input12V
Output1650V