LXMG1813-12-62
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
product image
LXMG1813-12-62 Picture
SeekIC No. : 003612264 Detail
LXMG1813-12-62: MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1813-12-62
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: PanelMatch™ Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1600V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 4.33" L x 0.63" W x 0.24" H (110mm x 16mm x 6mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1600V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Series: PanelMatch™
Size / Dimension: 4.33" L x 0.63" W x 0.24" H (110mm x 16mm x 6mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1813-12-62
VendorMicrosemi-IPG
CategoryOptoelectronics
TypeInverters for CCFL
Voltage - Input12V
Output1600V
Size / Dimension4.33" L x 0.63" W x 0.24" H (125mm x 16mm x 6mm)