LXV150-081S
POWER SUPPLY LED IP67 150W 81V
product image
LXV150-081S Picture
SeekIC No. : 003817242 Detail
LXV150-081S: POWER SUPPLY LED IP67 150W 81V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXV150-081S
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LXV150 Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Type: Constant Voltage Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1 Package / Case : QFN-16
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 264VAC
Voltage - Output: 81V Current - Output (Max): 1.85A
Power (Watts): 150W Voltage - Isolation: 3.75kV (3750V)
Dimming: - Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C Efficiency: 94%
Termination Style: Wire Leads
Description
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Voltage - Input (Max): 264VAC
Dimming: -
Type: Constant Voltage
Efficiency: 94%
Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Voltage - Isolation: 3.75kV (3750V)
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Series: LXV150
Power (Watts): 150W
Size / Dimension: 7.84" L x 2.66" W x 1.58" H (199.0mm x 67.5mm x 40.0mm)
Voltage - Output: 81V
Current - Output (Max): 1.85A
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXV150-081S
VendorExcelsys Technologies Ltd
CategoryPower Supplies
Voltage - Input90 ~ 264VAC
Voltage - Output81V
Current - Output1.85A
Size / DimensionRectangular - 199mm L x 67.5mm W x 40mm H