LY1F-AC110/120
General Purpose / Industrial Relays PLG-N SPDT 110-120AC
product image
LY1F-AC110/120 Picture
SeekIC No. : 002547844 Detail
LY1F-AC110/120: General Purpose / Industrial Relays PLG-N SPDT 110-120AC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LY1F-AC110/120
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : SPDT Contact Current Rating : 15 A
Coil Voltage : 110 VAC / 120 VAC Coil Resistance : 4.43 K Ohms
Coil Current : 9.9 mA / 10.8 mA Switching Voltage : 250 VAC, 125 VDC
Mounting Style : Screw Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Material : Silver Alloy
Contact Current Rating : 15 A
Contact Form : SPDT
Switching Voltage : 250 VAC, 125 VDC
Mounting Style : Screw
Coil Voltage : 110 VAC / 120 VAC
Coil Resistance : 4.43 K Ohms
Coil Current : 9.9 mA / 10.8 mA