LY1I4-DC100/110
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 110V
product image
LY1I4-DC100/110 Picture
SeekIC No. : 003830081 Detail
LY1I4-DC100/110: RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 110V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LY1I4-DC100/110
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LY Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Relay Type: General Purpose Coil Type: Non Latching
Coil Current: 10mA Coil Voltage: 110VDC
Contact Form: SPDT (1 Form C) Contact Rating (Current): 15A
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max Package / Case : TQFN-56
Turn On Voltage (Max): 88 VDC Turn Off Voltage (Min): 11 VDC
Features: Test Button Mounting Type: Socketable
Termination Style: Plug In
Description
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 15A
Packaging: Bulk
Coil Current: 10mA
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Turn Off Voltage (Min): 11 VDC
Termination Style: Plug In
Features: Test Button
Switching Voltage: 250VAC, 125VDC - Max
Manufacturer: Omron Electronics Inc-IA Div
Series: LY
Turn On Voltage (Max): 88 VDC