Clock Drivers & Distribution BBG ECL CLK DIST CHP
M100LVEP111FATWG: Clock Drivers & Distribution BBG ECL CLK DIST CHP
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Output Logic Level : | ECL, PECL | Supply Voltage - Max : | +/- 3.8 V | ||
| Supply Voltage - Min : | +/- 2.375 V | Maximum Operating Temperature : | + 85 C | ||
| Package / Case : | LQFP-32 | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | M100LVEP111FATWG |
| Vendor | ON Semiconductor |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Type | Clock Driver |
| Voltage - Supply | 2.375 V ~ 3.8 V |
| Number of Outputs | 10 |
| Input | ECL, HSTL, PECL |
| Output | ECL, PECL |
| Frequency-Max | 3GHz |
| Package / Case | 32-LQFP |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M100LVEP111FATWG M100LVEP111FATWG |