EMI Feedthrough Filters 3000PF 125V 15A
M15733/44-0001: EMI Feedthrough Filters 3000PF 125V 15A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C |
| Technical/Catalog Information | M15733/44-0001 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.188" Dia x 0.366" L (4.78mm x 9.30mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 3000pF |
| Current | 15A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 125V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 44 0001 M15733440001 410 1237 ND 4101237ND 410-1237 |