EMI Feedthrough Filters 1.5NF 200V 10A PI CIRCUIT
M15733/61-0005: EMI Feedthrough Filters 1.5NF 200V 10A PI CIRCUIT
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Capacitance : | 1500 pF | Voltage Rating : | 200 Volts |
| Thread Size : | 12-32 UNEF-2A |
| Technical/Catalog Information | M15733/61-0005 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.250" Dia x 0.468" L (6.35mm x 11.89mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 1500pF |
| Current | 10A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 200V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 61 0005 M15733610005 410 1248 ND 4101248ND 410-1248 |