EMI Feedthrough Filters EMI FILTER
M15733/61-0008: EMI Feedthrough Filters EMI FILTER
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C |
| Technical/Catalog Information | M15733/61-0008 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.187" Dia x 0.359" L (4.75mm x 9.12mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 1000pF |
| Current | 10A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 100V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 61 0008 M15733610008 410 1251 ND 4101251ND 410-1251 |