EMI Feedthrough Filters 25NF 100V 10A
M15733/61-0012: EMI Feedthrough Filters 25NF 100V 10A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C |
| Technical/Catalog Information | M15733/61-0012 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.235" Dia x 0.468" L (5.97mm x 11.89mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 0.025F |
| Current | 10A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 100V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 61 0012 M15733610012 410 1254 ND 4101254ND 410-1254 |