EMI Feedthrough Filters 10NF 50V 20A
M15733/61-0014: EMI Feedthrough Filters 10NF 50V 20A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Capacitance : | 0.01 uF | Voltage Rating : | 100 Volts |
| Operating Temperature Range : | - 55 C to + 125 C |
| Technical/Catalog Information | M15733/61-0014 |
| Vendor | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Category | Filters |
| Package / Case | 0.187" Dia x 0.465" L (4.75mm x 11.81mm) |
| Packaging | Bulk |
| Attenuation Value | - |
| Capacitance | 0.01F |
| Current | 20A |
| Center / Cutoff Frequency | - |
| Filter Type | Low Pass |
| Voltage | 50V |
| Impedance | - |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M15733 61 0014 M15733610014 410 1255 ND 4101255ND 410-1255 |