SW ROCKER SP3T BK SILV SLD LUG
M2024TJW01-FA-1A-RO: SW ROCKER SP3T BK SILV SLD LUG
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | M2024TJW01-FA-1A-RO |
| Vendor | NKK Switches of America Inc |
| Category | Switches |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Circuit | SP3T |
| Switch Function | On-On-On |
| Contact Rating @ Voltage | 6A @ 125VAC |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Panel Cutout Dimensions | 15.90mm x 13.10mm |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M2024TJW01 FA 1A RO M2024TJW01FA1ARO |