Switch Hardware SQ WHT 6VAC LED INDICATOR
M22-CW-6A: Switch Hardware SQ WHT 6VAC LED INDICATOR
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| For Use With : | Indicators | Designed for : | M22 Series |
| Technical/Catalog Information | M22-CW-6A |
| Vendor | Omron Electronics Inc-IA Div |
| Category | Optoelectronics |
| Shape | Square |
| Panel Cutout Dimensions | 29.8mm (Square) |
| Voltage | 6V |
| Lens Color | White |
| Type | LED |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M22 CW 6A M22CW6A |