Switch Hardware 24VAC/DC LED RND WHT IP65 Flush act
M22-FW-24A: Switch Hardware 24VAC/DC LED RND WHT IP65 Flush act
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| For Use With : | Indicators | Type : | Round |
| Designed for : | M22 Series |
| Technical/Catalog Information | M22-FW-24A |
| Vendor | Omron Electronics Inc-IA Div |
| Category | Optoelectronics |
| Shape | Round |
| Panel Cutout Dimensions | 29.7mm (Round) |
| Voltage | 24V |
| Lens Color | White |
| Type | LED |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | M22 FW 24A M22FW24A Z1596 ND Z1596ND Z1596 |