M2BJ-BH24D-D
Switch Hardware 24VDC ALARM
product image
M2BJ-BH24D-D Picture
SeekIC No. : 002643512 Detail
M2BJ-BH24D-D: Switch Hardware 24VDC ALARM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
M2BJ-BH24D-D
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~7
Quick Details
For Use With : Pushbutton Switches, Pilot Lights Type : Buzzers
Designed for : A16, M16 Series
Description
Designed for : A16, M16 Series
For Use With : Pushbutton Switches, Pilot Lights
Type : Buzzers
Parameters:
Technical/Catalog InformationM2BJ-BH24D-D
VendorOmron Electronics Inc-IA Div
CategoryAudio Products
TypePiezo Indicator, Internal Drive
Sound Pressure Level70dB ~ 100dB
Mounting TypePanel Mount
Capacitance @ Frequency-
Frequency2.8kHz
PackagingBulk
Operating ModeContinuous/Intermittent
Voltage Range12~24VDC
Voltage - Rated 12 ~ 24VDC
Current Rating50mA
Size / DimensionRectangular - 26mm L x 22mm W x 44.5mm H