PWR SUPP DESKTOP 5V 18W
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | M42005-760 |
| Vendor | ICC/Elpac Power Syst |
| Category | Power Supplies |
| Cord Plug | 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Female |
| Transformer Type | Switching |
| Voltage - Input | 90 ~ 264VAC |
| Voltage - Output per Connector | 5VDC |
| Current - Output | 3.5A |
| Polarization | Positive Center |
| Power - Output | 17W |
| Form | Desktop (3 Prong with Cord) |
| Efficiency | 75% |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | M42005 760 M42005760 EPS173 ND EPS173ND EPS173 |