FN 220/240VAC 60X25MM 17.5/18CFM
MA2062-HVL.GN: FN 220/240VAC 60X25MM 17.5/18CFM
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | MA | Manufacturer: | Sunon Fans | ||
| Air Flow: | 18.0 CFM (0.50m³/min) | Bearing Type: | Vapo-Bearing? | ||
| Fan Type: | Tubeaxial | Features: | - | ||
| Noise: | 31 dB(A) | Power (Watts): | 4.4W | ||
| RPM: | 4200 RPM | Size / Dimension: | Square - 60mm L x 60mm H x 25mm W | ||
| Series : | CDSOT23-0502U | Static Pressure: | 0.200 in H2O (49.9 Pa) | ||
| Termination: | 2 Wire Leads | Voltage - Rated: | 220/240VAC |
| Technical/Catalog Information | MA2062-HVL.GN |
| Vendor | Sunon Fans |
| Category | Fans, Thermal Management |
| Air Flow | 18.0 CFM (0.50m³/min) |
| Bearing Type | Vapo-Bearing? |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Noise | 31 dB(A) |
| Power (Watts) | 4.4W |
| Size / Dimension | Square - 60mm L x 60mm H x 25mm W |
| Static Pressure | 0.200 in H2O (49.9 Pa) |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Voltage Rating | 230VAC |
| RPM | 4200 RPM |
| Weight | 0.170 lb (77.11g) |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA2062 HVL GN MA2062HVLGN 259 1430 ND 2591430ND 259-1430 |