DIODE VARIABLE CAP 6V 1006
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products | ||
| Logic Family : | N74F | Capacitance @ Vr, F: | 9.9pF @ 3V, 1MHz | ||
| Capacitance Ratio: | 2.04 | Capacitance Ratio Condition: | C1/C3 | ||
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 6V | Diode Type: | Single | ||
| Q @ Vr, F: | - | Mounting Type: | Surface Mount | ||
| Package / Case: | SC-101, SOT-883 | Supplier Device Package: | ML3-N2 |
| Technical/Catalog Information | MA26V2000A |
| Vendor | Panasonic - SSG (VA) |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Package / Case | 1006 leadless |
| Packaging | Digi-Reel? |
| Capacitance @ Vr, F | 9.9pF @ 3V, 1MHz |
| Q @ Vr, F | - |
| Capacitance Ratio | 2.04 |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 6V |
| Diode Type | Single |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Capacitance Ratio Condition | C1/C3 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA26V2000A MA26V2000A MA26V2000ADKR ND MA26V2000ADKRND MA26V2000ADKR |