MA2S10100L
DIODE SWITCH 250V 100MA SSMINI-2
product image
MA2S10100L Picture
SeekIC No. : 003427223 Detail
MA2S10100L: DIODE SWITCH 250V 100MA SSMINI-2
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MA2S10100L
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Diode Type: Standard Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 250V
Current - Average Rectified (Io): 100mA (DC) Current - Average Rectified (Io) (per Diode): -
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2V @ 70mA Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr): 60ns Current - Reverse Leakage @ Vr: 1µA @ 250V
Capacitance @ Vr, F: 3pF @ 0V, 1MHz Package / Case : SOT343
Diode Configuration: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: SC-79, SOD-523 Supplier Device Package: SSMini2-F1
Description
Series: -
Diode Type: Standard
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): -
Diode Configuration: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mounting Type: Surface Mount
Reverse Recovery Time (trr): 60ns
Package / Case: SC-79, SOD-523
Capacitance @ Vr, F: 3pF @ 0V, 1MHz
Manufacturer: Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products
Current - Average Rectified (Io): 100mA (DC)
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 250V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2V @ 70mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1µA @ 250V