DIODE PIN 60V 100MA SSMINI-2P
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products |
| Diode Type: | PIN - Single | Voltage - Peak Reverse (Max): | 60V |
| Current - Max: | 100mA | Capacitance @ Vr, F: | 0.6pF @ 1V, 1MHz |
| Resistance @ If, F: | 1.2 Ohm @ 10mA, 100MHz | Power Dissipation (Max): | - |
| Package / Case: | SC-79, SOD-523 | Supplier Device Package: | SSMini2-F4 |
| Package / Case : | 26045EF |
| Technical/Catalog Information | MA2SP060GL |
| Vendor | Panasonic - SSG |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Package / Case | SS Mini 2P |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Current - Max | 100mA |
| Capacitance @ Vr, F | 0.6pF @ 1V, 1MHz |
| Diode Type | PIN - Single |
| Resistance @ If, F | 1.2 Ohm @ 10mA, 100MHz |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 60V |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA2SP060GL MA2SP060GL MA2SP060GLTR ND MA2SP060GLTRND MA2SP060GLTR |