TVS Diode Arrays 7.5V ESD Protection
MA3075WALT1G: TVS Diode Arrays 7.5V ESD Protection
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Polarity : | Unidirectional | Channels : | 2 Channels |
| Operating Voltage : | 5 V | Package / Case : | SOT-23-3 |
| Breakdown Voltage : | 7.2 V | Minimum Operating Temperature : | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature : | + 150 C | Series : | MA3075WALT1 |
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MA3075WALT1G |
| Vendor | ON Semiconductor |
| Category | Circuit Protection |
| Package / Case | SOT-23-3, TO-236-3, Micro3?, SSD3, SST3 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Polarization | 2 Channel Array - Unidirectional |
| Power (Watts) | 15W |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Voltage - Breakdown | 7.2V |
| Drawing Number | * |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA3075WALT1G MA3075WALT1G MA3075WALT1GOS ND MA3075WALT1GOSND MA3075WALT1GOS |