DIODE SCHOTTKY 30V 30MA SS-MINI
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products | ||
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 30mA | Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 30V | ||
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 30mA (DC) | Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V | ||
| Reverse Recovery Time (trr): | 1ns | Diode Type: | Schottky | ||
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode | ||
| Mounting Type: | Surface Mount | Package / Case : | PLD-1.5 | ||
| Package / Case: | SC-89, SOT-490 | Supplier Device Package: | SSMini3-F3 |
| Technical/Catalog Information | MA3S781EGL |
| Vendor | Panasonic - SSG (VA) |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 30mA (DC) |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 30mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1A @ 30V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 1ns |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SS Mini 3P |
| Packaging | Digi-Reel? |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA3S781EGL MA3S781EGL MA3S781EGLDKR ND MA3S781EGLDKRND MA3S781EGLDKR |