DIODE SCHOTTKY 30V 200MA MINI 3P
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products | ||
| Gain : | 18 dB | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 550mV @ 200mA | ||
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50µA @ 30V | Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 200mA | ||
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V | Reverse Recovery Time (trr): | 3ns | ||
| Diode Type: | Schottky | Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | ||
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Anode | Mounting Type: | Surface Mount | ||
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Technical/Catalog Information | MA3X721D0L |
| Vendor | Panasonic - SSG |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Anode |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550mV @ 200mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 50A @ 30V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 3ns |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Mini 3P |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status | Contains Lead |
| RoHS Status | RoHS Non-Compliant |
| Other Names | MA3X721D0L MA3X721D0L MA3X721D0LTR ND MA3X721D0LTRND MA3X721D0LTR |