DIODE SCHOTTKY 30V 100MA MINI 3P
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products | ||
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 550mV @ 100mA | Current - Reverse Leakage @ Vr: | 15µA @ 30V | ||
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA | Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V | ||
| Reverse Recovery Time (trr): | 2ns | Diode Type: | Schottky | ||
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode | ||
| Mounting Type: | Surface Mount | Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 | ||
| Package / Case : | PLD-1.5 | Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Technical/Catalog Information | MA3X786E0L |
| Vendor | Panasonic - SSG |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Diode Type | Schottky |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 100mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 550mV @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 15A @ 30V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2ns |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Mini 3P |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA3X786E0L MA3X786E0L MA3X786E0LTR ND MA3X786E0LTRND MA3X786E0LTR |