DIODE SWITCH 200V 200MA MINI-6
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Series: | - | Manufacturer: | Panasonic Electronic Components - Semiconductor Products | ||
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA | Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 200V | ||
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 200mA | Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V | ||
| Reverse Recovery Time (trr): | - | Diode Type: | Standard | ||
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed | Diode Configuration: | 3 Independent | ||
| Mounting Type: | Surface Mount | Package / Case : | PLD-1.5 | ||
| Package / Case: | SOT-23-6 | Supplier Device Package: | MINI6-G1 |
| Technical/Catalog Information | MA6X12900L |
| Vendor | Panasonic - SSG |
| Category | Discrete Semiconductor Products |
| Diode Type | Standard |
| Diode Configuration | 3 Independent |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 200mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.2V @ 200mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 200nA @ 200V |
| Reverse Recovery Time (trr) | - |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Mini 6P |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MA6X12900L MA6X12900L MA6X12900LTR ND MA6X12900LTRND MA6X12900LTR |