MAL202114103E3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10000uF 10volts 20%
product image
MAL202114103E3 Picture
SeekIC No. : 00726779 Detail
MAL202114103E3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10000uF 10volts 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAL202114103E3
Mfg:
Vishay/BC Components
Quick Details
Capacitance : 0.01 Farad Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Axial Dimensions : 18 mm Dia. x 38 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 0.01 Farad
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Axial
Dimensions : 18 mm Dia. x 38 mm L