MAL202114153E3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 15000uF 10volts 20%
product image
MAL202114153E3 Picture
SeekIC No. : 00727123 Detail
MAL202114153E3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 15000uF 10volts 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAL202114153E3
Quick Details
Capacitance : 0.015 Farad Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Axial Dimensions : 21 mm Dia. x 38 mm L
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Capacitance : 0.015 Farad
Termination Style : Axial
Dimensions : 21 mm Dia. x 38 mm L