MAL211816222E3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 2200UF 25V
product image
MAL211816222E3 Picture
SeekIC No. : 00708877 Detail
MAL211816222E3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 2200UF 25V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAL211816222E3
Mfg:
Vishay
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 2200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Axial Dimensions : 18 mm Dia. x 30 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Description
Lead Style :
Packaging :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 25 Volts
Capacitance : 2200 uF
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Dimensions : 18 mm Dia. x 30 mm L