MAL211936101E3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 25volts
product image
MAL211936101E3 Picture
SeekIC No. : 00708411 Detail
MAL211936101E3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 100uF 25volts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
MAL211936101E3
Mfg:
Vishay/BC Components
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : - 10 %, + 50 %
Voltage Rating : 63 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Axial Dimensions : 10 mm Dia. x 18 mm L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors Packaging : Ammo
Description
Lead Style :
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Packaging : Ammo
Voltage Rating : 63 Volts
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Axial
Tolerance : - 10 %, + 50 %
Dimensions : 10 mm Dia. x 18 mm L