RF Detector 0.1-2.5GHz 75dB Log Detector/Controller
MAX2015ETA+T: RF Detector 0.1-2.5GHz 75dB Log Detector/Controller
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Package / Case : | uMax-8 | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2015ETA+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| RF Type | Cellular, GSM, EDGE, CDMA |
| Package / Case | 8-TDFN Exposed Pad |
| Frequency | 100MHz ~ 3GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Drawing Number | * |
| Input Range | -55dBm ~ 5dBm |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5.25 V |
| Current - Supply | 20.5mA |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2015ETA+T MAX2015ETA+T |