RF Amplifier Dl 50-1000MHz Hi-Lin Analog/Digital VGA
MAX2065ETL+T: RF Amplifier Dl 50-1000MHz Hi-Lin Analog/Digital VGA
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Bandwidth : | 50 MHz to 1000 MHz | Operating Supply Voltage : | 0.8 V to 3 V | ||
| Supply Current : | 73 mA | Maximum Operating Temperature : | + 85 C | ||
| Mounting Style : | SMD/SMT | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2065ETL+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Integrated Circuits (ICs) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Amplifier Type | Variable Gain |
| Number of Circuits | 1 - Single |
| Package / Case | 40-TQFN Exposed Pad |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Current - Supply | 124mA |
| Current - Output / Channel | - |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 3 V ~ 5.25 V |
| Output Type | - |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 1A |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | - |
| Drawing Number | 175; 21-0141; TL; 40 |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2065ETL+T MAX2065ETL+T |