RF Detector RF Power Detector
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Package / Case : | SC-70-5 | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2204EXK+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| RF Type | Cellular, W-CDMA |
| Package / Case | SC-70-5, SC-88A, SOT-323-5, SOT-353, 5-TSSOP |
| Frequency | 450MHz ~ 2.5GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Drawing Number | * |
| Input Range | -16dBm ~ 5dBm |
| Accuracy | ±0.5dB |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2204EXK+T MAX2204EXK+T |