RF Detector RF Power Detector
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Package / Case : | UCSP-4 | Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2208EBS+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| RF Type | Cellular, CDMA |
| Package / Case | 4-UCSP? |
| Frequency | 800MHz ~ 2 GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Drawing Number | * |
| Input Range | - |
| Accuracy | ±1dB |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 5 V |
| Current - Supply | 5.5mA |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2208EBS+T MAX2208EBS+T |