RF Transmitter Complete Dual-Band Quadrature Txr
MAX2365ETM+T: RF Transmitter Complete Dual-Band Quadrature Txr
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2365ETM+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| Features | - |
| Package / Case | 48-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Applications | * |
| Data Rate - Maximum | - |
| Frequency | - |
| Modulation or Protocol | CDMA2000 |
| Current - Transmitting | 90mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Power - Output | 9dBm |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.3V |
| Memory Size | - |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2365ETM+T MAX2365ETM+T |