RF Receiver W-CDMA/W-TDD/TD SCDMA Zero-IF Rcvr
MAX2390ETI+T: RF Receiver W-CDMA/W-TDD/TD SCDMA Zero-IF Rcvr
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2390ETI+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| Applications | Cellular, WCDMA |
| Current - Receiving | 32mA |
| Features | - |
| Data Rate - Maximum | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 28-TQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Sensitivity | - |
| Modulation or Protocol | - |
| Voltage - Supply | 2.7 V ~ 3.3 V |
| Frequency | 1960MHz Center |
| Memory Size | - |
| Data Interface | PCB, Surface Mount |
| Antenna Connector | PCB, Surface Mount |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2390ETI+T MAX2390ETI+T |