RF Mixer Quad-Mode PCS/Cell GPS LNA/Mixers
MAX2538ETI+T: RF Mixer Quad-Mode PCS/Cell GPS LNA/Mixers
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2538ETI+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | RF and RFID |
| Package / Case | 28-TQFN |
| Voltage - Supply | - |
| Current - Supply | 9mA |
| Gain | 16dB |
| Frequency | 183.6MHz Center |
| RF Type | CDMA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2538ETI+T MAX2538ETI+T |