VCO Oscillators 2.4-2.5GHz Mono V-Controlled Osc
MAX2750EUA+T: VCO Oscillators 2.4-2.5GHz Mono V-Controlled Osc
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Packaging : | Reel |
| Technical/Catalog Information | MAX2750EUA+T |
| Vendor | Maxim Integrated Products |
| Category | Crystals and Oscillators |
| Frequency | 2.5GHz |
| Package / Case | 8-MSOP, Micro8?, 8-uMAX, 8-uSOP, |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Supply Voltage | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Type | Standard |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | - |
| Supply Current | 17mA |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | MAX2750EUA+T MAX2750EUA+T |